Popup (7.x-1.4) - en to hr translation catalogue (40 entries)

en: User interface
hr: Korisničko sučelje

en: Title
hr: Naziv

en: Prefix
hr: Prefiks

en: Suffix
hr: Sufiks

en: Content
hr: Sadržaj

en: Type
hr: Vrsta

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Link
hr: Poveznica

en: Image
hr: Slika

en: Label
hr: Oznaka

en: Default
hr: Zadano

en: Insert
hr: Umetni

en: View
hr: Pregled

en: Format
hr: Oblik

en: Display
hr: Prikaz

en: Menu
hr: Izbornik

en: Text
hr: Tekst

en: Block
hr: Blok

en: Module
hr: Modul

en: Inline
hr: U istom redu

en: Global settings
hr: Opće postavke

en: Nodes
hr: Unosi

en: Width
hr: Širina

en: OR
hr: ILI

en: here
hr: ovdje

en: Arguments
hr: Argumenti

en: Position
hr: Pozicija

en: Node title
hr: Naziv node-a

en: Formats
hr: Oblici

en: Top left
hr: Vrh lijevo

en: Top right
hr: Vrh desno

en: Bottom right
hr: Dno desno

en: Bottom left
hr: Dno lijevo

en: Selection
hr: Odabir

en: Menus
hr: Izbornici

en: Expand
hr: Raširi

en: Loading
hr: Učitavanje

en: Effect
hr: Efekt

en: Styles
hr: Stilovi
