Popup (7.x-1.4) - en to ja translation catalogue (49 entries)

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Title
ja: タイトル

en: Prefix
ja: 接頭語

en: Suffix
ja: 接尾語

en: Content
ja: コンテンツ

en: Type
ja: タイプ

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Node ID
ja: ノードID

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: View
ja: ビュー

en: Format
ja: フォーマット

en: Display
ja: 表示

en: Menu
ja: メニュー

en: Text
ja: テキスト

en: Node
ja: ノード

en: Block
ja: ブロック

en: CSS class
ja: CSSクラス

en: Module
ja: モジュール

en: Inline
ja: インライン

en: Global settings
ja: 共通の設定

en: Nodes
ja: ノード

en: Width
ja: 幅

en: here
ja: こちら

en: Arguments
ja: 引数

en: Position
ja: ポジション

en: Node title
ja: ノードタイトル

en: Formats
ja: 書式

en: Top left
ja: 左上

en: Top right
ja: 右上

en: Bottom right
ja: ボトム 右

en: Bottom left
ja: ボトム 左

en: Selection
ja: セレクション

en: No style
ja: スタイルなし

en: Menus
ja: メニュー

en: Form
ja: フォーム

en: Expand
ja: 展開

en: Loading
ja: 読み込み中

en: Activate
ja: 有効化

en: Popup
ja: ポップアップ

en: Behavior
ja: 動作

en: Effect
ja: 効果

en: Display format
ja: ディスプレイフォーマット

en: Origin
ja: 原点

en: Styles
ja: スタイル

en: Show links
ja: リンクを表示
