Popup (7.x-1.4) - en to jv translation catalogue (28 entries)

en: User interface
jv: Polatan panganggo

en: Title
jv: Judul

en: Prefix
jv: Awalan

en: Suffix
jv: Akhiran

en: Content
jv: Konten

en: Type
jv: Tipe

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Link
jv: Tautan

en: Image
jv: Gambar

en: Node ID
jv: ID Node

en: Label
jv: Judul

en: Default
jv: Gawan

en: View
jv: Tampilan

en: Display
jv: Tampilan

en: Text
jv: Teks

en: Block
jv: Blok

en: CSS class
jv: Klas CSS

en: Module
jv: Modul

en: Global settings
jv: Sétingan global

en: Nodes
jv: Node

en: Width
jv: Ambané

en: here
jv: nag kéné

en: Formats
jv: Format

en: Menus
jv: Menu

en: Expand
jv: Kembangna

en: Loading
jv: Ngemot

en: Effect
jv: Efék
