Popup (7.x-1.4) - en to ml translation catalogue (19 entries)

en: User interface
ml: ഉപയോക്തൃ ഇന്റർഫേസ്

en: Title
ml: തലക്കെട്ട്

en: Prefix
ml: ഉപസര്ഗ്ഗം

en: Suffix
ml: പ്രത്യയം

en: Content
ml: ഉള്ളടക്കം

en: Type
ml: തരം

en: Yes
ml: അതെ

en: No
ml: അല്ല

en: Image
ml: ചിത്രം

en: Node ID
ml: നോഡ് ഐഡി

en: Label
ml: അടയാളം

en: View
ml: കാഴ്ച്ച

en: Display
ml: ഡിസ്പ്ലേ

en: Menu
ml: മെനു

en: Text
ml: ടെക്സ്റ്റ്

en: Node
ml: നോഡ്

en: Block
ml: ബ്ലോക്ക്

en: Module
ml: മൊഡ്യൂൾ

en: PHP
ml: പി.എച്ഛ്.പി
