Popup (7.x-1.4) - en to pl translation catalogue (58 entries)

en: User interface
pl: Interfejs użytkownika

en: Title
pl: Tytuł

en: Prefix
pl: Przedrostek

en: Suffix
pl: Przyrostek

en: Content
pl: Zawartość

en: Type
pl: Typ

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Node ID
pl: ID zawartości

en: Label
pl: Etykieta

en: Default
pl: Domyślny

en: Insert
pl: Wstaw

en: View
pl: Widok

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Text
pl: Tekst

en: Node
pl: Węzeł

en: CSS ID
pl: ID CSS

en: Block
pl: Blok

en: CSS class
pl: Klasa CSS

en: Module
pl: Moduł

en: Inline
pl: Przed polem

en: Global settings
pl: Ustawienia globalne

en: Nodes
pl: Węzły

en: Effects
pl: Efekty

en: Width
pl: Szerokość

en: OR
pl: LUB

en: here
pl: tutaj

en: Arguments
pl: Argumenty

en: Position
pl: Pozycja

en: Node title
pl: Tytuł zawartości

en: Activation
pl: Aktywacja

en: Formats
pl: Formaty

en: Top left
pl: Lewy górny róg

en: Top right
pl: Prawy górny róg

en: Bottom right
pl: Prawy dolny róg

en: Bottom left
pl: Lewy dolny róg

en: Selection
pl: Wybór

en: No style
pl: Brak stylu

en: Menus
pl: Menu

en: Form
pl: Formularz

en: Expand
pl: Rozwiń

en: Loading
pl: Ładowanie

en: Activate
pl: Aktywuj

en: Flat
pl: Płaski

en: Popup
pl: wyskakujący

en: Behavior
pl: Zachowanie

en: Effect
pl: Efekt

en: Display format
pl: Format wyświetlania

en: All fields
pl: Wszystkie pola

en: Click
pl: Kliknięcie

en: Origin
pl: Źródło

en: Popup settings
pl: Ustawienia wyskakującego okna

en: Positioning
pl: Pozycjonowanie

en: Styles
pl: Style

en: Show links
pl: Wyświetl odnośniki

en: No fields
pl: Brak pól
