Popup (7.x-1.4) - en to uk translation catalogue (62 entries)

en: User interface
uk: Інтерфейс користувача

en: Title
uk: Заголовок

en: Prefix
uk: Префікс

en: Suffix
uk: Суфікс

en: Content
uk: Вміст

en: Type
uk: Тип

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Node ID
uk: ID матеріалу

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: Insert
uk: Вставити

en: View
uk: Перегляд

en: Format
uk: Формат

en: Display
uk: Показ

en: Menu
uk: Меню

en: Text
uk: Текст

en: Node
uk: Матеріал

en: Block
uk: Блок

en: CSS class
uk: Клас CSS

en: Module
uk: Модуль

en: Inline
uk: В одному рядку

en: Delta
uk: Дельта

en: Global settings
uk: Глобальні налаштування

en: Nodes
uk: Матеріали

en: Effects
uk: Ефекти

en: Width
uk: Ширина

en: OR
uk: АБО

en: here
uk: тут

en: Arguments
uk: Аргументи

en: Position
uk: Позиція

en: Node title
uk: Заголовок матеріалу

en: Activation
uk: Активація

en: Formats
uk: Формати

en: Top left
uk: Верхній лівий

en: Top right
uk: Верхній правий

en: Bottom right
uk: Нижній правий

en: Bottom left
uk: Знизу зліва

en: Selection
uk: Вибір

en: No style
uk: Немає стилю

en: Menus
uk: Меню

en: Form
uk: Форма

en: Expand
uk: Розкрити

en: Loading
uk: Завантаження

en: Activate
uk: Задіяти

en: Flat
uk: Плоский

en: Popup
uk: Спливні

en: Behavior
uk: Поведінка

en: Effect
uk: Ефект

en: Hover
uk: Наведення

en: Display format
uk: Формат відображення

en: Click
uk: Клац

en: Origin
uk: Джерело

en: Popup settings
uk: Налаштування спливного вікна

en: Positioning
uk: Позиціонування

en: Styles
uk: Стилі

en: Show links
uk: Показати посилання

en: Form field descriptions
uk: Опис поля форми

en: Enable administration links in form element descriptions
uk: Увімкнути адміністративні посилання у описах елементів форми

en: Popup title
uk: Заголовок спливного вікна
