Popup (7.x-1.3) - en to fa translation catalogue (39 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Title
fa: عنوان

en: Prefix
fa: پیشوند

en: Suffix
fa: پسوند

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Link
fa: واصلی

en: Image
fa: تصویر

en: Node ID
fa: هویت گره

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: View
fa: مشاهده

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Display
fa: نمایش

en: Menu
fa: قائم

en: Text
fa: متن

en: Node
fa: محتوا

en: Block
fa: قالبک

en: Module
fa: ماژول

en: Inline
fa: درون خطی

en: Global settings
fa: تنظیمات سراسری

en: Nodes
fa: گره‌ها

en: Width
fa: عرض

en: OR
fa: یا

en: Arguments
fa: آرگومان‌ها

en: Position
fa: موقعیت

en: Node title
fa: عنوان گره

en: Formats
fa: قالب‌بندی‌ها

en: Bottom right
fa: پائین راست

en: Bottom left
fa: پائین چپ

en: Menus
fa: قائمها

en: Form
fa: ورقه

en: Activate
fa: فعال‌سازی

en: Effect
fa: اثر

en: Display format
fa: قالب بندی نمایش

en: Styles
fa: استایل ها

en: Show links
fa: نمایش واصلی‌ها
