Pop-up announcement (7.x-1.3) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Pages
it: Pagine

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: content
it: contenuto

en: Cancel
it: Annulla

en: Edit
it: Modifica

en: Size
it: Dimensione

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Created
it: Creato

en: Block name
it: Nome del blocco

en: All pages except those listed
it: Tutte le pagine eccetto quelle elencate

en: Only the listed pages
it: Solo le pagine elencate

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
it: Pagine nelle quali il seguente codice PHP restituisce <code>TRUE</code> (per utenti esperti)
