Postcode (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (12 entries)

en: Submit
da: Indsend

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Country
da: Land

en: Width
da: Bredde

en: Default value
da: Standardværdi

en: The default value of the field.
da: Feltets standardværdi.

en: Width of the textfield.
da: Tekstfeltets bredde.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
da: Gør dette felt skrivebeskyttet. Nyttigt til at angive en standardværdi som ikke kan ændres.

en: Leaving blank will use the default size.
da: Lad feltet stå tomt for at bruge standardstørrelsen.

en: Unique
da: Unik

en: Check that all entered values for this field are unique. The same value is not allowed to be used twice.
da: Kontrollér at de indtastede værdier for dette felt er unikke. Det er ikke tilladt at bruge den samme værdi flere gange.

en: No available components
da: Ingen tilgængelige komponenter
