Postcode (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Submit
pt: Enviar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Country
pt: País

en: Width
pt: Largura

en: Postcode
pt: CEP

en: Default value
pt: Valor padrão

en: The default value of the field.
pt: O valor padrão do campo.

en: Width of the textfield.
pt: Largura do campo de texto

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
pt: Tornar este campo não-editável. Útil para configurar um valor padrão intercambiável.

en: Leaving blank will use the default size.
pt: Ao deixar em branco será utilizado o tamanho padrão.

en: Unique
pt: Único

en: Check that all entered values for this field are unique. The same value is not allowed to be used twice.
pt: Verifique se todos os valores preenchidos para este campo são únicos. Não é permitido usar o mesmo valor mais de uma vez.

en: No available components
pt: Não há componentes disponíveis
