Postcode (7.x-1.0) - en to sv translation catalogue (12 entries)

en: Submit
sv: Skicka

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Country
sv: Land

en: Width
sv: Bredd

en: Postcode
sv: Postnummer

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: The default value of the field.
sv: Standardvärdet för fältet.

en: Width of the textfield.
sv: Textfältets bredd.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
sv: Gör detta fält låst. Detta är användbart för att ställa in ett standardvärde som inte kan ändras.

en: Leaving blank will use the default size.
sv: Om du inte fyller i detta används standardstorleken.

en: Unique
sv: Unik

en: Check that all entered values for this field are unique. The same value is not allowed to be used twice.
sv: Kontrollera att alla angivna värden för detta fält är unika. Samma värde får inte användas två gånger.
