Postcode (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: Submit
fr: Soumettre

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Country
fr: Pays

en: Width
fr: Largeur

en: Postcode
fr: Code postal

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: The default value of the field.
fr: La valeur par défaut du champ.

en: Width of the textfield.
fr: Largeur du champ texte.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
fr: Rendre ce champ non-éditable. Utile pour fournir une valeur par défaut non modifiable.

en: Leaving blank will use the default size.
fr: Si vous laissez vide, la dimension par défaut sera utilisée.

en: Check that all entered values for this field are unique. The same value is not allowed to be used twice.
fr: Vérifier si toutes les valeurs entrées pour ce champ sont uniques. La même valeur ne peut pas être utilisée deux fois.

en: No available components
fr: Pas de composant disponible
