Postcode (7.x-1.1) - en to ja translation catalogue (12 entries)

en: Submit
ja: 送信

en: Disabled
ja: 無効

en: Country
ja: 国

en: Width
ja: 幅

en: Default value
ja: デフォルト値

en: The default value of the field.
ja: フィールドのデフォルト値。

en: Width of the textfield.
ja: テキストフィールドの幅。

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
ja: このフィールドを編集できなくします。変更できないデフォルトの値を設定するのに役立ちます。

en: Leaving blank will use the default size.
ja: 空欄にするとデフォルトのサイズを使用します。

en: Unique
ja: ユニーク

en: Check that all entered values for this field are unique. The same value is not allowed to be used twice.
ja: このフィールドに入力した値が、それぞれ重複しない固有のものかどうか確認して下さい。同じ値を二度使用することはできません。

en: No available components
ja: 利用可能なコンポーネントがありません。
