Postcode (7.x-1.1) - en to uk translation catalogue (13 entries)

en: Submit
uk: Надіслати

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Country
uk: Країна

en: Width
uk: Ширина

en: Postcode
uk: Індекс

en: Default value
uk: Базове значення

en: The default value of the field.
uk: Базове значення цього поля

en: Width of the textfield.
uk: Ширина текстового поля

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
uk: Зробити це поле незмінним. Корисне для установки незмінного значення за замовчуванням.

en: Leaving blank will use the default size.
uk: Якщо не заповнювати, буде використано базовий розмір.

en: Unique
uk: Унікальне

en: Check that all entered values for this field are unique. The same value is not allowed to be used twice.
uk: Переконайтеся, що всі введені значення для цього поля є унікальними. Однакове значення не може бути використане двічі.

en: No available components
uk: Доступні компоненти відсутні
