Postcode (7.x-1.2) - en to cs translation catalogue (12 entries)

en: Submit
cs: Odeslat

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Country
cs: Země

en: Width
cs: Šířka

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: The default value of the field.
cs: Výchozí hodnota pole.

en: Width of the textfield.
cs: Šířka textového pole.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
cs: Obsah pole nebude možné měnit. Užitečné pro zadávání fixních výchozích hodnot.

en: Leaving blank will use the default size.
cs: Pokud necháte prázdné, použije se výchozí velikost.

en: Unique
cs: Unikátní

en: Check that all entered values for this field are unique. The same value is not allowed to be used twice.
cs: Zkontrolujte, zda jsou všechny hodnoty v tomto poli unikátní. Nelze zadat dvakrát stejnou hodnotu.

en: No available components
cs: Žádné komponenty nejsou k dispozici
