Postcode (7.x-1.2) - en to hi translation catalogue (5 entries)

en: Submit
hi: जमा करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Country
hi: देश

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य
