Postcode (7.x-1.2) - en to ru translation catalogue (12 entries)

en: Submit
ru: Отправить

en: Disabled
ru: Отключено

en: Country
ru: Страна

en: Width
ru: Ширина

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: The default value of the field.
ru: Значение поля по умолчанию.

en: Width of the textfield.
ru: Ширина текстового поля.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
ru: Запретить редактирование. Полезно для ввода и показа значения по умолчанию

en: Leaving blank will use the default size.
ru: Оставьте пустым, чтобы использовать размер по умолчанию.

en: Unique
ru: Уникальный

en: Check that all entered values for this field are unique. The same value is not allowed to be used twice.
ru: Установите флажок для проверки уникальности этого поля. Проверяет все поля на уникальность, не допускает одинаковых значений в полях

en: No available components
ru: Нет доступных компонентов
