Postcode (7.x-1.3) - en to fi translation catalogue (13 entries)

en: Submit
fi: Lähetä

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Country
fi: Maa

en: Width
fi: Leveys

en: Postcode
fi: Postinumero

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: The default value of the field.
fi: Kentän oletusarvo.

en: Width of the textfield.
fi: Tekstikentän leveys

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
fi: Määrittele tämä kenttä ei-muokattavaksi. Toiminto on käytännöllinen kiinteiden oletusarvojen asettamisessa.

en: Leaving blank will use the default size.
fi: Jos kenttä on tyhjä, käytetään oletusarvoista kokoa.

en: Unique
fi: Yksilöllinen

en: Check that all entered values for this field are unique. The same value is not allowed to be used twice.
fi: Tarkista että tähän kenttään syötetyt arvot ovat yksilöllisiä. Samaa arvoa ei saa käyttää kahdesti.

en: No available components
fi: Komponentteja ei ole käytettävissä
