PostGIS (7.x-1.0-beta4) - en to ru translation catalogue (18 entries)

en: Contains
ru: Содержит

en: Textfield
ru: Текстовое поле

en: Operation
ru: Действие

en: km
ru: км

en: Not available
ru: Недоступно

en: Origin
ru: принадлежность

en: Bounding Box
ru: Ограничитель рамки

en: Point
ru: Точка

en: Polygon
ru: Многоугольник

en: Geometry type
ru: Геометрический тип

en: Linestring
ru: Линия

en: Projection
ru: Проекция

en: OpenLayers Map
ru: Карта OpenLayers

en: Well Known Text (WKT)
ru: Геометрические примитивы (WKT)

en: Contextual filter
ru: Контекстный фильтр

en: Openlayers Map: @data
ru: Карта OpenLayers: @data

en: Measurement
ru: Измерение

en: Geometry type not supported.
ru: Тип геометрии не поддерживается.
