PostGIS (7.x-1.0-beta8) - en to de translation catalogue (11 entries)

en: Contains
de: Enthält

en: Textfield
de: Textfeld

en: Operation
de: Aktion

en: Origin
de: Startpunkt

en: Bounding Box
de: Umgebender Rahmen

en: Point
de: Punkt

en: Projection
de: Projektion

en: OpenLayers Map
de: OpenLayers Karte

en: Contextual filter
de: Kontextfilter

en: Openlayers Map: @data
de: Openlayers Karte: @data

en: Measurement
de: Maßeinheit
