Power Menu (7.x-2.0-alpha3) - en to de translation catalogue (27 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Operations
de: Aktionen

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Description
de: Beschreibung

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Weight
de: Gewichtung

en: edit
de: Bearbeiten

en: Save
de: Speichern

en: Display
de: Anzeige

en: Fields
de: Felder

en: Breadcrumb settings
de: Pfadnavigations-Einstellungen

en: Manage fields
de: Felder verwalten

en: Menu name
de: Menüname

en: Fields settings
de: Feldeinstellungen

en: Set breadcrumb
de: Breadcrumb festlegen

en: Menu Path
de: Menüpfad

en: Handlers
de: Behandlungsroutinen

en: Manage display
de: Anzeige verwalten

en: Create Taxonomy term
de: Taxonomiebegriff erstellen

en: Link to existing term
de: Mit bestehendem Begriff verbinden

en: No menus available.
de: Keine Menüs verfügbar.

en: Node plugin
de: Beitragsplugin

en: Taxonomy plugin
de: Taxonomie-Plugin

en: Handler settings
de: Behandlungsroutinen-Einstellungen

en: Availabe Menus
de: Verfügbare Menüs

en: Go to the plugin configuration page.
de: Gehen Sie zur Plugin-Konfigurationsseite.

en: Path plugin
de: Pfad-Plugin
