PowerTagging (7.x-2.10) - en to id translation catalogue (44 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Content
id: Konten

en: Username
id: Nama pengguna

en: yes
id: ya

en: Confirm
id: Konfirmasikan

en: Cancel
id: Batal

en: Language
id: Bahasa

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Content types
id: Jenis konten

en: Project
id: Proyek

en: Project settings
id: Pengaturan proyek

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Password
id: Sandi

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: User
id: Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: Please enter a valid email address.
id: Silakan isi dengan alamat email yang sah.

en: Are you sure you want to delete %title?
id: Anda yakin ingin menghapus %title?

en: Add content
id: Tambah konten

en: Up to date
id: Terkini

en: To
id: Untuk

en: From
id: Dari

en: E-mail address
id: Alamat email

en: Search settings
id: Pengaturan pencarian

en: Nodes
id: Node

en: Select all
id: Pilih semua

en: Users
id: Pengguna

en: Clone
id: Kloning

en: Show
id: Tampilkan

en: NO
id: TIDAK

en: People
id: Pengguna

en: Last modified
id: Terakhir diubah

en: Loading...
id: Memuat...

en: Context
id: Kontek

en: About
id: Tentang

en: Additional information
id: Informasi tambahan

en: Credentials
id: Kredensial

en: Additional data
id: Data tambahan

en: Merge content
id: Gabungkan konten
