PowerTagging (7.x-2.10) - en to tr translation catalogue (47 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: yes
tr: evet

en: Confirm
tr: Onayla

en: Cancel
tr: İptal

en: Language
tr: Dil

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Content types
tr: İçerik tipleri

en: Project
tr: Proje

en: Project settings
tr: Proje ayarları

en: Edit
tr: Düzenle

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Password
tr: Parola

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Delete configuration
tr: Yapılandırmayı sil

en: Name
tr: İsim

en: Save
tr: Kaydet

en: User
tr: Kullanıcı

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Are you sure you want to delete %title?
tr: %title düğümünü silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Add content
tr: İçerik ekle

en: Up to date
tr: Güncel

en: To
tr: Kime

en: From
tr: Kimden

en: E-mail address
tr: E-posta adresi

en: Search settings
tr: Arama ayarları

en: Nodes
tr: Düğümler

en: Number of items to display
tr: Gösterilecek öğe sayısı

en: Select all
tr: Tümünü seç

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Clone
tr: Kopya

en: Show
tr: Göster

en: NO
tr: HAYIR

en: People
tr: Kişiler

en: Last modified
tr: Son değişiklik

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Taxonomy Terms
tr: Sözlük Terimleri

en: Context
tr: Bağlam (Context)

en: Global Configuration
tr: Genel ayarlar

en: About
tr: Hakkında

en: Additional information
tr: Ek bilgi

en: Locations
tr: Konumlar

en: Merge content
tr: İçeriği birleştir
