PoolParty Taxonomy Manager for Drupal (7.x-1.2) - en to fr translation catalogue (19 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Cancel
fr: Annuler

en: project
fr: projet

en: Project
fr: Projet

en: Edit
fr: Modifier

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Password
fr: Mot de passe

en: Delete configuration
fr: Supprimer la configuration

en: Name
fr: Nom

en: Save
fr: Enregistrer

en: no
fr: non

en: Please enter a valid email address.
fr: Veuillez saisir une adresse de courriel valide.

en: YES
fr: OUI

en: Internationalization
fr: Gestion multilingue

en: Credentials
fr: Accréditation

en: Processed @current out of @total.
fr: @current sur @total traité(s).

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
fr: Une erreur est survenue lors du traitement de %error_operation avec les arguments : @arguments
