Prediction game (7.x-1.0) - en to bn translation catalogue (18 entries)

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: None
bn: একটিও নয়

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Time
bn: সময়

en: View
bn: প্রদর্শন

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Details
bn: বিস্তারিত

[ctx: sports]
en: Matches per page
bn: পাতা প্রতি খেলার সংখ্যা

[ctx: sports]
en: Select the number of matches that will be displayed on one page when browsing them.
bn: ব্রাউজ করার সময় প্রতি পাতায় কতটি খেলা প্রদর্শীত হবে তা সিলেক্ট করুন।

[ctx: sports]
en: Round #!num: !date (!match_count matches)
bn: রাউন্ড #!num: !date (!match_count ম্যাচ)

[ctx: sports]
en: No matches were added.
bn: কোন খেলা যুক্ত করা হয়নি

[ctx: sports]
en: Matches
bn: খেলাসমুহ
