Prediction game (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (30 entries)

en: Administer
hi: प्रशासन

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: None
hi: कोई नहीं

en: Name
hi: नाम

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Time
hi: समय

en: View
hi: देखें

en: 1 hour
hi: @count घंटे

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: 1 day
hi: १ दिन

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: Other
hi: अन्य

en: Save changes
hi: परिवर्तनों को सुरक्षित करें

en: Position
hi: स्थान

en: Result
hi: परिणाम

en: New
hi: नया

en: @count minutes
hi: @count मिनट

en: @count hours
hi: @count घंटे

en: Identifier
hi: पहचान

[ctx: sports]
en: Matches per page
hi: मैच प्रति पृष्ठ

[ctx: sports]
en: Select the number of matches that will be displayed on one page when browsing them.
hi: ब्राउज़ करते हुए एक पृष्ठ पे कितने मैच दर्शाने है?

[ctx: sports]
en: Round #!num: !date (!match_count matches)
hi: चाल #!num: !date (!match_count matches)

[ctx: sports]
en: No matches were added.
hi: कोई मैच नहीं जोड़ा गया

[ctx: sports]
en: Matches
hi: मैच
