Prediction game (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (65 entries)

en: Administer
hu: Adminisztrál

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Overview
hu: Áttekintés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: None
hu: Nincs

en: Name
hu: Név

en: Save
hu: Mentés

en: Time
hu: Idő

en: View
hu: Megtekintés

en: 1 hour
hu: 1 óra

en: ID
hu: Azonosító

en: User
hu: Felhasználó

en: Points
hu: Pontok

en: 1 day
hu: 1 nap

en: Details
hu: Részletek

en: Other
hu: Egyéb

en: Save changes
hu: Változások mentése

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: Result
hu: Eredmény

en: Scores
hu: Eredmények

en: Teams
hu: Csapatok

en: New
hu: Új

en: @count minutes
hu: @count perc

en: @count hours
hu: @count óra

en: Competition
hu: Verseny

en: Identifier
hu: Azonosító

en: Matches
hu: Egyezések

en: Deadline
hu: Határidő

en: Home team
hu: Hazai csapat

en: Away team
hu: Vendég csapat

en: Winner
hu: Győztes

en: Difference
hu: Különbség

en: Bet
hu: Tipp

en: You have to create some teams before you can create a competition.
hu: A verseny indítása előtt létre kell hozni csapatokat.

en: Select the teams participating in this competition.
hu: Csapatok kiválasztása, amelyek ebben a versenyben részt vesznek.

en: Automatic (one round)
hu: Automatikus (egy kör)

en: Points for correctly guessing the match winner.
hu: A meccs győztesének eltalálásáért járó pontok.

en: Points for correctly guessing the match winner and the score difference.
hu: A meccs győztesének- és a pontkülönbség eltalálásáért járó pontok.

en: Points for correctly guessing the exact result.
hu: Az eredmény pontos eltalálásáért járó pontok.

en: The selected name is already in use.
hu: A választott név már használatban van.

en: Can't delete this team: There are already matches in which it participates.
hu: Nem lehet törölni a csapatot: már vannak olyan mérkőzések, ahol részt vesz.

en: There are no matches defined yet for this competition.
hu: Még nincsenek meccsek létrehozva ehhez a versenyhez.

en: The new scores were successfully saved.
hu: Az új eredmények sikeresen elmentve.

en: No values changed.
hu: Nem változtak az értékek.

en: Delete competition
hu: Verseny törlése

en: Couldn't delete the competition.
hu: Nem lehet törölni a versenyt.

en: The competition was successfully deleted.
hu: A verseny sikeresen törölve.

en: Match start
hu: Mérkőzés kezdete

en: Bets
hu: Tippek

en: Competitions
hu: Versenyek

en: Successfully inserted 1 team. | Successfully inserted @count teams.
hu[0]: 1 csapat sikeresen beszúrva.
hu[1]: @count csapat sikeresen beszúrva.

en: Successfully deleted 1 team. | Successfully deleted @count teams.
hu[0]: 1 csapat sikeresen törölve.
hu[1]: @count csapat sikeresen törölve.

en: Successfully renamed 1 team. | Successfully renamed @count teams.
hu[0]: 1 csapat sikeresen átnevezve.
hu[1]: @count csapat sikeresen átnevezve.

en: Successfully added 1 match. | Successfully added @count matches.
hu[0]: 1 mérkőzés sikeresen hozzáadva.
hu[1]: @count mérkőzés sikeresen hozzáadva.

en: Your bets were successfully saved.
hu: A tippek sikeresen elmentve.

en: Add competition
hu: Verseny hozzáadása

en: Edit a competition.
hu: Verseny szerkesztése.

en: Add matches
hu: Mérkőzések hozzáadása

en: Delete a competition.
hu: Verseny törlése.

[ctx: sports]
en: Matches per page
hu: Meccsek oldalanként

[ctx: sports]
en: Round #!num: !date (!match_count matches)
hu: !num. kör: !date (!match_count mérkőzés)

[ctx: sports]
en: Matches
hu: Mérkőzések
