Prediction game (7.x-1.0) - en to mk translation catalogue (9 entries)

en: Administer
mk: Администрација

en: 1 day
mk: 1 ден

en: Details
mk: Детали

en: @count hours
mk: @count саати

[ctx: sports]
en: Matches per page
mk: Натпревари по страна

[ctx: sports]
en: Select the number of matches that will be displayed on one page when browsing them.
mk: Одбери колку натпревари да се прикажат на една страна, кога ги прегледуваш.

[ctx: sports]
en: Round #!num: !date (!match_count matches)
mk: Заокружи #!num: !date (!match_count matches)

[ctx: sports]
en: No matches were added.
mk: Не се додадени натпревари.

[ctx: sports]
en: Matches
mk: Натпревари
