Prediction game (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (46 entries)

en: Administer
uk: Адміністрування

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Overview
uk: Огляд

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: None
uk: Немає

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Save
uk: Зберегти

en: Time
uk: Час

en: View
uk: Перегляд

en: 1 hour
uk: 1 година

en: User
uk: Користувач

en: Points
uk: Пунктів

en: 1 day
uk: 1 день

en: Details
uk: Подробиці

en: Other
uk: Інше

en: Save changes
uk: Зберегти зміни

en: Position
uk: Позиція

en: Result
uk: Результат

en: Scores
uk: Рахунки

en: Teams
uk: Команди

en: New
uk: Нові

en: @count minutes
uk: @count хв.

en: @count hours
uk: @count год.

en: Competition
uk: Виконання

en: Identifier
uk: Ідентифікатор

en: Matches
uk: Відповідності

en: Home team
uk: Домашня команда

en: Away team
uk: Гостьова команда

en: Winner
uk: Переможець

en: Difference
uk: Різниця

en: The selected name is already in use.
uk: Обрана назва вже використовується.

en: @home_team vs. @away_team
uk: @home_team проти @away_team

en: @home_team vs. @away_team (@score_home : @score_away)
uk: @home_team проти @away_team (@score_home : @score_away)

en: Administer competition
uk: Адміністрування турніру

en: Edit a competition.
uk: Редагувати турнір.

en: Add matches
uk: Додати матчі

en: Add matches to a competition.
uk: Додати матчі до турніру.

en: Delete a competition.
uk: Видалити турнір.

en: View match
uk: Переглянути матч

en: View information about a match.
uk: Переглянути відомості про матч.

[ctx: sports]
en: Matches per page
uk: Матчів на сторінку

[ctx: sports]
en: No matches were added.
uk: Жодних матчів не додано.

[ctx: sports]
en: Matches
uk: Матчі
