Google Code Prettify (7.x-1.0-beta1) - en to cs translation catalogue (17 entries)

en: User interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: Pages
cs: Stránky

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Default
cs: Výchozí

en: Advanced settings
cs: Pokročilá nastavení

en: All
cs: Vše

en: Header
cs: Hlavička

en: Footer
cs: Patička

en: Global settings
cs: Globální nastavení

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
cs: Na každý řádek zadejte jednu cestu. Znak * je zástupný znak. Cesta může být například %blog pro stránku blogu nebo %blog-wildcard pro každý osobní blog. %front je úvodní stránka.

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
cs: Pokud je zvolen mód PHP, zadejte PHP kód mezi %php. Poznámka: spuštění nevhodného PHP kódu může znefunkčnit Váš web.

en: Print
cs: Tisk

en: About
cs: Popis

en: Example:
cs: Příklad:

en: Define CSS
cs: Definovat CSS

en: Styles
cs: Styly
