Google Code Prettify (7.x-1.0-beta1) - en to da translation catalogue (17 entries)

en: User interface
da: Brugergrænseflade

en: Pages
da: Sider

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Default
da: Standard

en: Advanced settings
da: Avancerede indstillinger

en: All
da: Alle

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Global settings
da: Globale indstillinger

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
da: Indtast én sti pr. linje som Drupal-stier. Brug '*'-tegnet som joker. Indtast f.eks. %blog for blogsiden og %blog-wildcard for alle personlige blogs. %front er forsiden.

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
da: Hvis PHP-tilstanden er valgt, kan du indtaste PHP-kode mellem %php. Bemærk at ugyldig PHP-kode kan få dit Drupal-site til at holde op med at virke.

en: Print
da: Udskriv

en: About
da: Om

en: Load on every page except the listed pages.
da: Indlæs på hver side undtagen de viste.

en: Example:
da: Eksempel:

en: Define CSS
da: Definér CSS
