Google Code Prettify (7.x-1.0-beta1) - en to fa translation catalogue (17 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: All
fa: همه

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Global settings
fa: تنظیمات سراسری

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fa: به ازای هر خط، مسیر یک صفحه را براساس ساختار مسیرهای دروپال وارد کنید. حرف '*' کاراکتر عام است. به عنوان مثال از: %blog برای صفحات وبلاگ، از %blog-wildcard برای صفحات وبلاگ شخصی و از %front برای صفحه اول سایت استفاده کنید.

en: Features
fa: ویژگی‌ها

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
fa: اگر PHP-mode انتخاب شده باشد، کد PHP خود را بین %php وارد کنید. توجه داشته باشید اجرای کد اشتباه می‌تواند سایت را از کار بیاندازد.

en: Print
fa: چاپ

en: About
fa: درباره

en: Example:
fa: مثال:

en: Styles
fa: استایل ها
