Google Code Prettify (7.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (19 entries)

en: User interface
fr: Interface utilisateur

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Default
fr: Par défaut

en: Advanced settings
fr: Paramètres avancés

en: All
fr: Tout

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Global settings
fr: Paramètres globaux

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fr: Saisissez une page par ligne sous la forme de chemins Drupal. Le caractère '*' est un joker. Saisissez par exemple %blog pour la page des blogs et %blog-wildcard pour chaque blog personnel. %front est la page d'accueil.

en: Features
fr: Fonctionnalités

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
fr: Si le mode PHP est sélectionné, saisissez le code PHP entre %php. Notez que l'exécution de code PHP incorrect peut complètement bloquer votre site Drupal.

en: Screen
fr: Écran

en: Print
fr: Imprimer

en: About
fr: À propos

en: Credits
fr: Crédits

en: Load on every page except the listed pages.
fr: Charger dans toutes les pages sauf celles listées.

en: Example:
fr: Exemple :

en: Define CSS
fr: Définir une CSS
