Google Code Prettify (7.x-1.0-beta1) - en to he translation catalogue (16 entries)

en: User interface
he: ממשק משתמש

en: Pages
he: עמודים

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Advanced settings
he: הגדרות מתקדמות

en: All
he: הכל

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Global settings
he: הגדרות כלליות

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
he: יש להכניס מיקום אחד לשורה. יש להשתמש במיקומי דרופל. ניתן להשתמש ב'*'. דוגמה למיקומים: '<em>%blog</em>' עבור עמוד הבלוגים ו-'<em>%blog-wildcard</em>'  עבור כל בלוג. '<em>%front</em>' הוא העמוד הראשי.

en: Features
he: פיצ'רים

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
he: אם נבחר  PHP-mode , הכנס קוד PHP בין %php. שים לב שביצוע של קוד שגוי יכול להרוס את האתר.

en: Print
he: הדפסה

en: About
he: אודות

en: Styles
he: סגנונות
