Google Code Prettify (7.x-1.0-beta1) - en to ar translation catalogue (17 entries)

en: User interface
ar: واجهة المستخدم

en: Pages
ar: الصفحات

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Default
ar: الافتراضي

en: Advanced settings
ar: إعدادات متقدمة

en: All
ar: الكل

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Global settings
ar: إعدادات عامة

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ar: أدخل مسارات دروبال: عنوان صفحة واحد في كل سطر. علامة '*' تحل محل أي سلسلة حرفية. على سبيل المثال %blog هو مسار المدونات، %blog-wildcard لمدونة كل مستخدم. %front هي الصفحة الرئيسية.

en: Features
ar: الخصائص

en: SQL
ar: إس.كيو.إل

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
ar: أدخل الكود بين %php إذا اخترت نمط بي.إتش.بي. لاحظ أن تنفيذ كود بي.إتش.بي غير صحيح سيؤدي إلى تعطل موقعك المبني على دروبال.

en: Print
ar: الطباعة

en: About
ar: حول

en: Styles
ar: أنماط
