Google Code Prettify (7.x-1.0-beta1) - en to ru translation catalogue (20 entries)

en: User interface
ru: Интерфейс пользователя

en: Pages
ru: Страницы

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Default
ru: По умолчанию

en: Advanced settings
ru: Расширенные настройки

en: All
ru: Все

en: Header
ru: Шапка

en: Footer
ru: Подвал

en: Global settings
ru: Глобальные настройки

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ru: Вводите по одному внутреннему пути Drupal на строку. Символ '*' заменяет любое количество символов. Например, введите %blog для обзорной страницы блогов, %blog-wildcard для всех персональных блогов. %front - главная страница.

en: Features
ru: Особенности

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
ru: Если выбран PHP-режим, введите PHP-код между %php. Имейте в виду, что выполнение некорректного PHP-кода может привести к неработоспособности сайта.

en: Print
ru: Печать

en: About
ru: Информация

en: Load on every page except the listed pages.
ru: Загружать на всех страницах, кроме перечисленных

en: Example:
ru: Например:

en: Page specific activation settings
ru: Указание страниц для активации

en: Define CSS
ru: Определить CSS

en: Styles
ru: Стили
