prettyPhoto Formatters (7.x-1.0-beta1) - en to hr translation catalogue (20 entries)

en: Previous
hr: Prethodna

en: Next
hr: Sljedeći

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Default
hr: Zadano

en: Theme
hr: Tema

en: Original image
hr: Izvorna slika

en: Normal
hr: Normalno

en: Width
hr: Širina

en: Height
hr: Visina

en: here
hr: ovdje

en: Installed
hr: Instaliran

en: Keyboard shortcuts
hr: Kratice tipkovnice

en: Expand
hr: Raširi

en: Load only on the listed pages.
hr: Pokreni samo na navedenim stranicama.

en: Load on every page except the listed pages.
hr: Pokreni na svim stranicama osim na navedenima.

en: Enable lightbox2 on specific pages
hr: Omogući lightbox na određenim stranicama

en: None (original image)
hr: Ništa (izvorna slika)

en: Image style: @style
hr: Stil slike: @style
