prettyPhoto Formatters (7.x-1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (36 entries)

en: Previous
nl: Vorige

en: Next
nl: Volgende

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Default
nl: Standaard

en: Theme
nl: Thema

en: Original image
nl: Originele afbeelding

en: Normal
nl: Normaal

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: here
nl: hier

en: Close
nl: Sluiten

en: Default height
nl: Standaardhoogte

en: Default width
nl: Standaardbreedte

en: Slow
nl: Langzaam

en: Fast
nl: Snel

en: Animation speed
nl: Animatiesnelheid

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: Keyboard shortcuts
nl: Toetsenbord-sneltoetsen

en: Autoplay
nl: Automatisch afspelen

en: Expand
nl: Uitklappen

en: Opacity
nl: Ondoorzichtigheid

en: Load only on the listed pages.
nl: Alleen op de aangegeven pagina's laden.

en: Load on every page except the listed pages.
nl: Op elke pagina inladen behalve op de aangegeven pagina's.

en: Enable lightbox2 on specific pages
nl: Lightbox2 op specifieke pagina's inschakelen

en: Show title
nl: Titel tonen

en: Allow resize
nl: Schalen toestaan

en: Slideshow speed
nl: Slideshow-snelheid

en: None (original image)
nl: Geen (originele afbeelding)

en: Image style: @style
nl: Afbeeldingsstijl: @style

en: View mode
nl: Weergavemodus

en: Rendered as @mode
nl: Weergegeven als @mode

en: YouTube video size
nl: YouTube-videogrootte

en: YouTube video: @size
nl: YouTube-video: @size

en: YouTube video: 450px by 315px
nl: YouTube-video: 450px bij 315px
