prettyPhoto Formatters (7.x-1.0-beta1) - en to ru translation catalogue (46 entries)

en: Previous
ru: Назад

en: Next
ru: Вперёд

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Default
ru: По умолчанию

en: Theme
ru: Тема

en: Original image
ru: Оригинальное изображение

en: Normal
ru: Нормальный

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: here
ru: здесь

en: Padding
ru: Внутренний отступ

en: Close
ru: Закрыть

en: Default height
ru: Высота по умолчанию

en: Default width
ru: Ширина по умолчанию

en: Slow
ru: Медленно

en: Fast
ru: Быстро

en: Animation speed
ru: Скорость анимации

en: Installed
ru: Установлено

en: Keyboard shortcuts
ru: Сочетания клавиш

en: Autoplay
ru: Автовоспроизведение

en: Expand
ru: Развернуть

en: Opacity
ru: Прозрачность

en: Load only on the listed pages.
ru: Загружать только на перечисленных страницах

en: Load on every page except the listed pages.
ru: Загружать на всех страницах, кроме перечисленных

en: Enable lightbox2 on specific pages
ru: Разрешить lightbox2 на указанных страницах

en: Displays image files in a popup lightbox.
ru: Показ изображения в всплывающем окне.

en: Tweet
ru: Твит

en: Show title
ru: Показывать надпись

en: Page specific settings
ru: Специфические настройки страницы

en: Allow resize
ru: Разрешить изменение размера

en: Slideshow speed
ru: Скорость слайд-шоу

en: None (original image)
ru: Нет (оригинальное изображение)

en: Image style: @style
ru: Стиль изображения: @style

en: View mode
ru: Режим просмотра

en: Rendered as @mode
ru: Отрендерено в режиме @mode

en: YouTube video size
ru: Размер видео YouTube

en: YouTube video: @size
ru: Видео YouTube: @size

en: YouTube video: 450px by 315px
ru: Видео YouTube: 450px на 315px

en: Play video automatically when loaded (autoplay).
ru: Проигрывать видео автоматически при загрузке (autoplay).

en: Hide video title and uploader info (showinfo).
ru: Скрывать заголовок видео и информацию об авторе (showinfo).

en: Always hide video controls (controls).
ru: Всегда скрывать кнопки управления видео (controls).

en: Hide video controls after play begins (autohide).
ru: Скрывать кнопки управления видео после начала воспроизведения (autohide).

en: Hide video annotations by default (iv_load_policy).
ru: Скрывать видеоаннотации по умолчанию (iv_load_policy).

en: , custom parameters
ru: , свои параметры
