prettyPhoto Formatters (7.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (40 entries)

en: Previous
fr: Précédent

en: Next
fr: Suivant

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Default
fr: Par défaut

en: Theme
fr: Thème

en: Original image
fr: Image originale

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: here
fr: ici

en: Padding
fr: Remplissage

en: Close
fr: Fermer

en: Default height
fr: Hauteur par défaut

en: Default width
fr: Largeur par défaut

en: Slow
fr: Lent

en: Fast
fr: Rapide

en: Animation speed
fr: Vitesse de l'animation

en: Installed
fr: Installé

en: Keyboard shortcuts
fr: Raccourcis clavier

en: Autoplay
fr: Lecture automatique

en: Expand
fr: Déplier

en: Opacity
fr: Opacité

en: Load only on the listed pages.
fr: Charger uniquement dans les pages listées.

en: Load on every page except the listed pages.
fr: Charger dans toutes les pages sauf celles listées.

en: Enable lightbox2 on specific pages
fr: Activer Lightbox2 sur certaines pages spécifiques

en: Displays image files in a popup lightbox.
fr: Affiche les images dans une lightbox dans une nouvelle fenêtre.

en: Show title
fr: Afficher le titre

en: Dark rounded
fr: Arrondi foncé

en: Dark square
fr: Carré foncé

en: Light rounded
fr: Arrondi clair

en: Light square
fr: Carré clair

en: Counter separator label
fr: Étiquette de séparation des compteurs

en: Allow resize
fr: Autoriser le redimensionnement

en: Slideshow speed
fr: Vitesse du diaporama

en: None (original image)
fr: Aucun (image d'origine)

en: Image style: @style
fr: Style d'image : @style

en: View mode
fr: Mode d'affichage

en: Facebook Like
fr: Like Facebook

en: Rendered as @mode
fr: Affiché(e) comme @mode
