prettyPhoto Formatters (7.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Theme
hi: थीम

en: Original image
hi: मूल छवि

en: Normal
hi: सामान्य

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Close
hi: बंद करे

en: Facebook
hi: फेसबुक

en: Installed
hi: संस्थापित

en: Expand
hi: विस्तृत करें

en: None (original image)
hi: कोई (मूल छवि) नहीं

en: Image style: @style
hi: छवि शैली: @style

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली

en: Rendered as @mode
hi: @mode के रूप में प्रस्तुत किया गया
