prettyPhoto Formatters (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Seguente

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Default
it: Predefinito

en: Theme
it: Tema

en: Original image
it: Immagine originale

en: Normal
it: Normale

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: here
it: qui

en: Close
it: Chiudi

en: Default height
it: Altezza predefinita

en: Default width
it: Larghezza predefinita

en: Installed
it: Installato

en: Keyboard shortcuts
it: Scorciatoie con la tastiera

en: Autoplay
it: Partenza automatica

en: Expand
it: Espandi

en: Opacity
it: Opacità

en: Load only on the listed pages.
it: Carica solo nelle pagine elencate.

en: Load on every page except the listed pages.
it: Carica su tutte le pagine eccetto quelle elencate.

en: Enable lightbox2 on specific pages
it: Abilita Lightbox2 su pagine specifiche.

en: Displays image files in a popup lightbox.
it: Visualizza i file immagine in una finestra popup lightbox.

en: Slideshow speed
it: Velocità di scorrimento

en: None (original image)
it: Nessuno (immagine originale)

en: Image style: @style
it: Stile immagine: @style

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Rendered as @mode
it: Visualizzato come @mode
