prettyPhoto Formatters (7.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (37 entries)

en: Previous
ja: 前へ

en: Next
ja: 次へ

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Default
ja: デフォルト

en: Theme
ja: テーマ

en: Original image
ja: オリジナル画像

en: Normal
ja: ノーマル

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: here
ja: こちら

en: Close
ja: 閉じる

en: Default height
ja: デフォルトの高さ

en: Default width
ja: デフォルトの横幅

en: Slow
ja: 遅い

en: Fast
ja: 速い

en: Animation speed
ja: アニメーション速度

en: Installed
ja: インストール済み

en: Keyboard shortcuts
ja: キーボードショートカット

en: Autoplay
ja: 自動再生

en: Expand
ja: 展開

en: Load only on the listed pages.
ja: リストに記載したページでのみ読み込む

en: Load on every page except the listed pages.
ja: リストに記載したページ以外のすべてのページで読み込む

en: Enable lightbox2 on specific pages
ja: 指定のページでlightbox2を有効化

en: Displays image files in a popup lightbox.
ja: 画像ファイルをlightboxのポップアップで表示します。

en: Tweet
ja: ツイート

en: None (original image)
ja: なし（オリジナル画像）

en: Image style: @style
ja: 画像のスタイル: @style

en: View mode
ja: ビュー・モード

en: Rendered as @mode
ja: @mode として描画されています

en: YouTube video size
ja: YouTube 動画のサイズ

en: Play video automatically when loaded (autoplay).
ja: 動画を読み込んだら自動的に再生する (autoplay)

en: Hide video title and uploader info (showinfo).
ja: 動画のタイトルやアップローダーの情報を隠す (showinfo)

en: Always hide video controls (controls).
ja: 動画コントロールを常に隠す (controls)

en: Hide video controls after play begins (autohide).
ja: 再生を開始したら動画コントロールを隠す (autohide)

en: Hide video annotations by default (iv_load_policy).
ja: デフォルトで動画の注釈を隠す (iv_load_policy)
