Printer, email and PDF versions (7.x-1.0-beta2) - en to tr translation catalogue (136 entries)

en: Show on every page except the listed pages.
tr: Listelenen sayfalar haricindeki tüm sayfalarda göster.

en: Show on only the listed pages.
tr: Sadece listelenen sayfalarda göster.

en: Reset to defaults
tr: Öntanımlı ayarlara geri dön

en: Content
tr: İçerik

en: Subject
tr: Konu

en: Cancel
tr: İptal

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Link
tr: Bağlantı

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Display a PDF version of this page.
tr: Bu sayfanın PDF sürümünü görüntüle.

en: Options
tr: Seçenekler

en: Node
tr: Düğüm

en: Printer-friendly version
tr: Yazıcı dostu sürüm

en: Recipients
tr: Alıcılar

en: Hourly threshold
tr: Saatlik eşik

en: Your name
tr: Adınız

en: Send e-mail
tr: E-posta gönder

en: Source URL
tr: Kaynak URL

en: Logo URL
tr: Logo URL adresi

en: Link text
tr: Bağlantı metni

en: Robots META tags
tr: Robots META etiketleri

en: Add noindex
tr: noindex ekle

en: Add nofollow
tr: nofollow ekle

en: Add noarchive
tr: noarchive ekle

en: Printer-friendly pages
tr: Yazıcı uyumlu sayfalar

en: Message Subject
tr: Mesaj konusu

en: Send to
tr: Alıcı

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
tr: Aşağıdaki PHP kodu <code>TRUE</code> dönerse göster (PHP-kipi, sadece uzmanlar).

en: Your e-mail
tr: E-postanız

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
tr: Drupal yolunu kullanarak her satıra tek bir sayfa girin. '*' karakteri jokerdir. Örnek: ağ günlüğü sayfası için %blog; tüm kişisel ağ günlükleri için %blog-wildcard. Anasayfa için %front kullanınız.

en: Printer-friendly
tr: Yazıcı uyumlu

en: Display a printer-friendly version of this page.
tr: Bu sayfanın yazıcı uyumlu halini göster

en: Printer-friendly page link
tr: Yazıcı uyumlu sayfa bağlantısı

en: Printer-friendly URLs list
tr: Yazıcı uyumlu URL adresleri listesi

en: Open the printer-friendly version in a new window
tr: Yazıcı uyumlu sayfayı yeni bir pencerede aç

en: Setting this option will make the printer-friendly version open in a new window/tab.
tr: Bu seçenek, yazıcı uyumlu sayfanın yeni bir pencere/sekmede açılmasını sağlar

en: Send to printer
tr: Yazıcıya gönder

en: Automatically calls the browser's print function when the printer-friendly version is displayed.
tr: Yazıcı uyumlu sayfa gösterildiğinde, otomatik olarak tarayıcının yazdır fonksiyonu çalıştırılır.

en: Display source URL
tr: Kaynak URL adresi görüntüle

en: When this option is selected, the URL for the original page will be displayed at the bottom of the printer-friendly version.
tr: Bu seçenek seçildiğinde, orjinal sayfanın URL adresi yazıcı uyumlu sayfanın altında gösterilecektir

en: Add current time/date to the source URL
tr: Kaynak URL adresine o anki saat/tarih bilgisini ekle

en: Display the current date and time in the Source URL line.
tr: Kaynak URL satırında o anki tarih ve zaman bilgisini gösterir

en: Force use of node ID in source URL
tr: Kaynak URL adresinde düğüm no kullanımını zorunlu kıl

en: Drupal will attempt to use the page's defined alias in case there is one. To force the use of the fixed URL, activate this option.
tr: Eğer varsa, Drupal ilgili sayfanın takma adını kullanmaya çalışacaktır. Düğüm no kullanarak sabit URL kullanılsın istiyorsanız, bu seçeneği etkinleştirebilirsiniz.

en: Instruct robots to not index printer-friendly pages. Recommended for good search engine karma.
tr: Arama motorlarının yazıcı uyumlu sayfaları indekslememeleri konusunda bilgilendirir. Arama motoru dostu bir site için önerilir.

en: Instruct robots to not follow outgoing links on printer-friendly pages.
tr: Arama robotlarını yazıcı uyumlu sayfalardaki bağlantıları takip etmemeleri konusunda bilgilendirir

en: Non-standard tag to instruct search engines to not show a "Cached" link for your printer-friendly pages. Recognized by Googlebot.
tr: Arama motorlarını yazıcı uyumlu sayfalarınız için  "Önbellek" bağlantısı göstermemeleri konusunda bilgilendiren, standart olmayan etiket. Googlebot tarafından bilinir.

en: Link style
tr: Bağlantı stili

en: e-mail
tr: e-posta

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
tr: Eğer PHP kipi seçildiyse PHP kodlarını %php arasında girin. Hatalı PHP kodu çalıştırmanın Drupal sitenizi bozacağını unutmayın.

en: Print
tr: Yazdır

en: Your message
tr: Mesajınız

en: Text only
tr: Sadece metin

en: Common Settings
tr: Genel Ayarlar

en: If set, a list of the destination URLs for the page links will be displayed at the bottom of the page.
tr: Eğer seçilirse, sayfada geçen bağlantılar bir liste olarak yazıcı uyumlu sayfanın sonunda yer alırlar

en: Include comments in printer-friendly version
tr: Yazıcı uyumlu sayfada yorumları göster

en: When this option is active, user comments are also included in the printer-friendly version. Requires the comment module.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, yazıcı uyumlu sayfada kullanıcı yorumları da gösterilecektir. Yorumlar eklentisine ihtiyaç duyar

en: New window method
tr: Yeni pencere yöntemi

en: Use HTML target (does not validate as XHTML Strict)
tr: HTML hedef özelliğini kullan (XHTML Strict standartına uyumsuzdur)

en: Use Javascript (requires browser support)
tr: Javascript kullan (tarayıcı desteği gerektirir)

en: Choose the method used to open pages in a new window/tab.
tr: Sayfaları yeni pencere/sekmede açmak için yöntem seçiniz.

en: Logo options
tr: Logo seçenekleri

en: Logo type
tr: Logo türü

en: None (Disabled)
tr: Etkin değil

en: Current theme's logo
tr: Mevcut temanın logosu

en: User-specified
tr: Kullanıcı terici

en: Upload logo
tr: Logoyu karışıya yükle

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
tr: Eğer sunucuya doğrudan dosya erişiminiz yoksa, bu alanı kullanarak logonuzu yükleyin.

en: Icon only
tr: Sadece resim

en: Icon and Text
tr: Resim ve metin

en: Link class
tr: Bağlantı sınıfı

en: Show link in system (non-content) pages
tr: Bağlantı adresini sistem (içerikle ilgili olmayan) sayfalarda göster

en: Setting this option will add a printer-friendly version page link on pages created by Drupal or the enabled modules.
tr: Bu seçenek, Drupal veya etkinleştirilmiş eklentiler tarafından oluşturulan sayfalara yazıcı uyumlu sayfa bağlantısı ekler

en: Published on %site_name
tr: %site_name sitesinde yayınlandı

en: retrieved on %date
tr: %date tarihinde yazdırıldı

en: Adds a printer-friendly version link to content and administrative pages.
tr: İçerik ve yönetim sayfalarına, Yazıcı uyumlu sayfa bağlantısı ekler.

en: Web page
tr: Web sayfası

en: Printer-friendly Page settings are available under !link
tr: Yazıcı uyumlu sayfalar ayarları !link adresindedir

en: Message Content
tr: Mesaj içeriği

en: No link
tr: Bağlantı yok

en: Send to friend
tr: Arkadaşına gönder

en: Text strings
tr: Metin dizeleri

en: Printer, e-mail and PDF versions
tr: Yazıcı, e-posta ve PDF sürümleri

en: Most printed
tr: En fazla yazdırılan

en: Show link
tr: Bağlantıyı göster

en: Show link in individual comments
tr: Bağlantı adresini içerikten bağımsız tekil yorumlarda da göster

en: Show Printer-friendly URLs list
tr: Yazıcı dostu adresler listesini göster

en: Send by e-mail options
tr: E-posta ile gönder seçenekleri

en: Send by e-mail link
tr: E-posta ile gönder bağlantısı

en: The maximum number of e-mails a user can send per hour.
tr: Bir kullanıcının her saat için gönderebileceği azami e-posta miktarı.

en: Send only the teaser
tr: Sadece özet gönder

en: !user has sent you a message from !site
tr: !user kullanıcısı size !site isimli siteden bir ileti gönderdi.

en: Message Preamble
tr: Başlangıç mesajı

en: Message from sender
tr: Gönderenin mesajı

en: Thank You Message
tr: Teşekkür mesajı

en: Thank you for spreading the word about !site.
tr: !site sitesi olarak bizi başkalarına da önerdiğiniz için teşekkür ederiz.

en: This message will be displayed after the user successfully submits the form.
tr: Bu mesaj, kullanıcının fromu başarılı şekilde gönderdikten sonra görüntülecektir.

en: Enter multiple addresses separated by commas and/or different lines.
tr: Birdan fazla adresi virgül ayıracı ve/veya farklı satırlar olarak giriniz

en: Page to be sent
tr: Gönderilecek sayfa

en: Clear form
tr: Formu temizle

en: Someone
tr: Herhangi biri

en: an interesting site
tr: ilginç bir site

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please reduce the number of recipients.
tr: Saat başına %number iletiden fazlasını gönderemezsiniz. Lütfen alıcıların sayısını azaltın.

en: %name [%from] sent %page to [%to]
tr: %name [%from] %page, [%to] kişisine gönder

en: us
tr: Biz

en: print_mail
tr: eposta_yazı

en: Send page by e-mail
tr: Sayfayı e-posta ile gönder

en: Most emailed
tr: En çok e-posta gönderilen

en: Send by e-mail
tr: E-posta ile gönder

en: Send this page by e-mail.
tr: Bu sayfayı e-posta ile gönder

en: Provides the capability to send the web page by e-mail
tr: Web sayfasını e-posta olarak gönderme özelliğini sağlar.

en: PDF options
tr: PDF seçenekleri

en: PDF generation tool
tr: PDF oluşturma aracı

en: This option selects the PDF generation tool being used by this module to create the PDF version.
tr: Bu seçenek, sayfaların PDF halini oluşturmak için kullanılan PDF oluşturma aracını seçer.

en: PDF version link
tr: PDF bağlantısı

en: Setting this option will add a PDF version page link on pages created by Drupal or the enabled modules.
tr: Bu seçenek, Drupal veya eklentiler tarafından oluşturulan sayfalara PDF sürümü bağlantısı ekler

en: Same browser window
tr: Aynı tarayıcı ekranında

en: New browser window
tr: Yeni tarayıcı ekranında

en: Save dialog
tr: Kaydet kutucuğu

en: Paper size
tr: Kağır boyutu

en: wkhtmltopdf options
tr: wkhtmltopdf seçenekleri

en: No PDF generation tool found! Please dowload a supported PHP PDF generation tool. Check this module's INSTALL.txt for more details.
tr: Herhangi bir PDF oluşturma aracı bulunamadı! Lütfen desteklenen bir PHP PDF oluşturma aracı yükleyin. Ayrıntılar için bu eklentinin INSTALL.txt dosyasına bakabilirsiniz.

en: PDF version
tr: PDF sürümü

en: Printer-friendly PDF
tr: Yazıcı uyumlu PDF

en: Most PDFd
tr: En fazla PDF si üretilen

en: Adds the capability to export pages as PDF.
tr: Sayfaların PDF olarak aktarılmasını sağlar.

en: Sender name
tr: Gönderenin adı

en: Custom Stylesheet
tr: Özelleştirilmiş CSS Stil Dosyası

en: The path to your custom print cascading stylesheet, if any. The path provided must be relative to the base path. When none is specified, the default module CSS file is used.
tr: Eğer varsa, yazıcı uyumlu sayfalar için belirlediğiniz CSS dosyasının adresi. Boş bırakılırsa, eklentinin öntanımlı CSS dosyası kullanılacaktır

en: Include named anchors in printer-friendly URLs list
tr: Yazıcı uyumlu URL listesi sayfasında adlandırılmış yer işaretlerini göster

en: If set, the list of the URLs at the bottom of the page will include anchors links on the same page.
tr: Eğer seçilirse, sayfada geçen bağlantılar bir liste olarak yazıcı uyumlu sayfanın sonunda yer alırlar

en: Display printer-friendly link in teaser
tr: Yazıcı uyumlu bağlantısını özette göster

en: Display send by e-mail link in teaser
tr: E-posta ile gönder bağlantısını özette göster

en: Display link to the PDF version in teaser
tr: Sayfanın PDF sürümüne bağlantıyı özette göster

en: PDF generation library
tr: PDF oluşturma kütüphanesi

en: wkhtmltopdf library
tr: wkhtmltopdf kütüphanesi
