Printer, email and PDF versions (7.x-1.0) - en to ro translation catalogue (55 entries)

en: Show on every page except the listed pages.
ro: Afişează pe toate paginile exceptând paginile selectate.

en: Show on only the listed pages.
ro: Afişează numai pe paginile selectate.

en: Reset to defaults
ro: Resetează la valori implicite.

en: Content
ro: Conținut

en: Subject
ro: Subiect

en: Send email
ro: Trimite email

en: Cancel
ro: Anulare

en: Links
ro: Legături

en: Link
ro: Legătură

en: Settings
ro: Setări

en: Font Size
ro: Mărime font

en: Display a PDF version of this page.
ro: Afișează o versiune PDF a paginii.

en: Options
ro: Opţiuni

en: Node
ro: Nod

en: Printer-friendly version
ro: Versiune tipar

en: Recipients
ro: Destinatari

en: Hourly threshold
ro: Prag orar

en: Your name
ro: Numele dumneavoastră

en: Source URL
ro: URL sursă

en: Logo URL
ro: URL logo

en: Send to
ro: Trimite la

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
ro: Indică dacă următorul cod PHP întoarce <code>TRUE</code> (mod-PHP, numai pentru experţi).

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ro: Introdu câte o pagină pe rând, sub formă de căi de acces Drupal. Caracterul '*' este universal. Exemple de căi sunt '%blog' pentru pagina de blog şi %blog-wildcard pentru fiecare blog personal. %front este prima pagină.

en: Printer-friendly
ro: Pentru tipar

en: Display a printer-friendly version of this page.
ro: Afişează o versiune a paginii gata de tipărire.

en: Printer-friendly page link
ro: Legătură către varianta de tipar

en: Font Family
ro: Familie font

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
ro: Dacă a fost ales modul PHP, introdu cod PHP intre %php. Reţine că executarea de cod PHP incorect poate duce la năruirea întregului sit Drupal.

en: Print
ro: Printare

en: Your message
ro: Mesajul dumneavoastră

en: Common Settings
ro: Configurări comune

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
ro: Dacă nu aveţi acces fişier direct la server, folosiţi acest câmp pentru a încărca sigla.

en: Link class
ro: Clasă link

en: Setting this option will add a printer-friendly version page link on pages created by Drupal or the enabled modules.
ro: Activarea acestei opţiuni va adăuga un link către versiunea gata de tipărire pe paginile create de Drupal sau modulele active.

en: No link
ro: Niciun link

en: !user has sent you a message from !site
ro: !user v-a trimis un mesaj de pe !site

en: Thank you for spreading the word about !site.
ro: Mulțumim pentru mediatizarea sitului !site.

en: Enter multiple addresses separated by commas and/or different lines.
ro: Dacă introduceți mai multe adrese, despărțiți cu virgulă sau scrieți în linie nouă.

en: Clear form
ro: Resetează form

en: Someone
ro: Cineva

en: an interesting site
ro: un site interesant

en: %name [%from] sent %page to [%to]
ro: %name [%from] a trimis %page la [%to]

en: us
ro: noi

en: PDF options
ro: Opțiuni PDF

en: Open PDF in
ro: Vizualizează PDF cu

en: Paper size
ro: Dimensiunea paginii

en: Choose the paper size of the generated PDF.
ro: Alege dimensiunile paginii pentru PDF generat.

en: Page orientation
ro: Orientarea paginii

en: Choose the page orientation of the generated PDF.
ro: Alege orientarea paginii pentru PDF generat.

en: (TCPDF only) Set the font family to be used. Examples: %examples.
ro: (În cazul TCPDF) Setează familia fontului folosit. Exemple: %examples.

en: Font size must be at least 1.
ro: Mărimea fontului trebuie să fie cel puțin 1.

en: PDF version
ro: Versiune PDF

en: Page !n of !total
ro: Pagina !n din !total

en: Sender name
ro: Numele expeditorului

en: Sender email
ro: Adresa de email a expeditorului
