Printer, email and PDF versions (7.x-2.0-beta1) - en to fi translation catalogue (165 entries)

en: Show on every page except the listed pages.
fi: Näytä kaikilla paitsi näillä sivuilla.

en: Show on only the listed pages.
fi: Näytä vain näillä sivuilla.

en: Content
fi: Sisältö

en: Subject
fi: Aihe

en: Send email
fi: Lähetä sähköposti

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Links
fi: Linkit

en: Link
fi: Linkki

en: Settings
fi: Asetukset

en: Display a PDF version of this page.
fi: Näytä sivun PDF-versio.

en: Options
fi: Valinnat

en: Printer-friendly version
fi: Tulostettava sivu

en: Active
fi: Voimassa

en: Block
fi: Lohko

en: Recipients
fi: Vastaanottajat

en: Hourly threshold
fi: Tuntikohtainen rajoitus

en: Your name
fi: Nimesi

en: Source URL
fi: Lähde verkko-osoite

en: email
fi: sähköpostiosoite

en: Printer-friendly pages
fi: Tulostusystävälliset sivut

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
fi: Näytä vain, jos seuraava PHP-koodi palauttaa arvon <code>TRUE</code> (PHP-tila, vain asiantuntijoille).

en: Common settings
fi: Yhteiset asetukset

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fi: Kirjoita kullekin riville yksi Drupalin polku. Tähti (*) toimii jokerimerkkinä. Esimerkiksi polku %blog tarkoittaa blogisivuja ja %blog-wildcard jokaista henkilökohtaista blogia. Etusivu on %front.

en: Display a printer-friendly version of this page.
fi: Näytä tulostinystävällinen versio sivusta.

en: Automatically calls the browser's print function when the printer-friendly version is displayed.
fi: Kutsuu automaattisesti selaimen tulostustoimintoa kun tulostusystävällinen sivu näytetään.

en: Replacement patterns
fi: Korvauskuviot

en: Font size
fi: Fontin koko

en: Link style
fi: Linkin tyyli

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
fi: Jos PHP-tila on valittuna, syötä PHP-koodi %php -tagien väliin. Huom!  Virheellisen PHP-koodin ajaminen voi rikkoa sivuston.

en: From name
fi: Lähettäjältä

en: Print
fi: Tulosta

en: Text only
fi: Vain teksti

en: Font family
fi: Kirjasintyyppi

en: Current theme's logo
fi: Nykyisen teeman logo

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
fi: Jos sinulla ei ole suoraa yhteyttä palvelimen tiedostojärjestelmään, käytä tätä kenttää logon siirtämiseen palvelimelle.

en: Links area
fi: Linkkialue

en: Content corner
fi: Sisällön kulma

en: Advanced link options
fi: Edistyneet linkkiasetukset

en: Icon only
fi: Vain kuvake

en: Icon and Text
fi: Kuvake ja teksti

en: Select the visual style of the link.
fi: Valitse linkin visuaalinen tyyli.

en: Link class
fi: Linkin luokka

en: This can be used by themers to change the link style or by jQuery modules to open in a new window (e.g. greybox or thickbox). Multiple classes can be specified, separated by spaces.
fi: Tämä asetus on teemaajien käytettävissä linkin tyylin asettamisessa tai jQuery moduuleissa avaamaan uuden ikkunan (esim. greybox tai thickbox). Voit määritellä useita luokkia välilyönnein eroteltuina.

en: Show link in system (non-content) pages
fi: Näytä linkki järjestelmäsivuilla

en: Web page
fi: Verkkosivu

en: No link
fi: Ei linkkiä

en: Link options
fi: Linkin asetukset

en: Custom link text
fi: Kustomoitu linkkiteksti

en: Use URL alias instead of node ID
fi: Käytä osoitealiasta solmun ID:n sijaan

en: Enabling this will create the link using the URL alias instead of the node ID.
fi: Asetuksen käyttöönotto luo linkin osoitealiaksen perusteella solmun ID:n sijaan.

en: Link in book hierarchy nodes
fi: Linkki kirjahierarkian solmuissa

en: Current page and sub-pages
fi: Tämänhetkinen sivu ja alasivut

en: Current page only
fi: Vain tämänhetkinen sivu

en: Show link
fi: Näytä linkki

en: Show link in individual comments
fi: Näytä linkki yksilöllisissä kommenteissa

en: Show Printer-friendly URLs list
fi: Näytä lista tulostinystävällisistä verkko-osoitteista

en: CAUTION: TCPDF embeds the complete font in the generated PDF. If you're not using Unicode, then helvetica or times are safe choices that will keep the PDF small. Unicode fonts can increase the size of the PDF to the 1MB region.
fi: VAROITUS: TCPDF sisällyttää koko kirjasimen luotuun PDF-tiedostoon. Mikäli et käytä Unicodea, turvallisin kirjasinvaihtoehto on helvetica tai times mikäli haluat pitää PDF tiedoston alle 1MB kokoisena.

en: wkhtmltopdf options
fi: wkhtmltopdf asetukset

en: Font size must be at least 1.
fi: Fontin koon on oltava vähintään 1.

en: Page !n of !total
fi: Sivu !n / !total

en: Adds the capability to export pages as PDF.
fi: Lisää mahdollisuuden muodostaa sivusta PDF-tiedosto.

en: Close window after sending to printer
fi: Sulje ikkuna tulostimelle lähettämisen jälkeen

en: (wkhtmltopdf only) Set any additional options to be passed to the wkhtmltopdf executable. Tokens may be used in these options (see list below).
fi: (vain wkhtmltopdf). Aseta mitä tahansa lisäasetuksia lähetettäväksi wkhtmltopdf ohjelmatiedostolle. Korvauskuviot ovat käytettävissa näissä asetuksissa (katso alla oleva lista).

en: Sender name
fi: Lähettäjän nimi

en: Sender email
fi: Lähettäjän sähköposti

en: Enabling this will display the link in teaser mode.
fi: Tämän käyttöönotto näyttää linkin tiivistelmätilassa.

en: Use dompdf's Unicode Mode
fi: Käytä dompdf:n Unicode tilaa

en: If enabled, dompdf's Unicode mode is used. If not, the module will attempt to convert some non-ASCII chars to ISO-8859-1.
fi: Mikäli käytössä, tulostuksessa käytetään dompdf:n Unicode tilaa. Mikäli ei, moduuli pyrkii kääntämään osan ei-ASCII merkeistä ISO-8859-1 muotoon.

en: File not found
fi: Tiedostoa ei löytynyt

en: wkhtmltopdf library
fi: wkhtmltopdf kirjasto

en: Non-executable permissions
fi: Suorituskelvottomat käyttöoikeudet

en: You must modify the permissions of the wkhtmltopdf file (%file) to make it executable.
fi: Sinun on määriteltävä oikeudet wkhtmltopdf tiedostoon (%file) tehdäksesi siitä suorituskelpoisen.

en: Perform maintenance tasks for the print module.
fi: Suorita ylläpitotehtäviä tulostusmoduulille.

en: Node-specific configuration
fi: Ei-spesifinen konfiguraatio

en: Enable access to the per-node settings.
fi: Ota käyttöön pääsy solmukohtaisiin asetuksiin.

en: View the printer-friendly pages and the links to them in the original pages.
fi: Näytä tulostinystävälliset sivut ja linkit niihin alkuperäisillä sivuilla.

en: Enable font subsetting
fi: Ota käyttöön kirjasinten aliluokitus

en: View the PDF versions and the links to them in the original pages.
fi: Näytä PDF-versiot ja linkit niihin alkuperäisillä sivuilla.

en: Printer-friendly URLs list in system pages
fi: Tulostinystävälliset sivuosoitteet järjestelmäsivuilla

en: Enabling this option will display a list of printer-friendly destination URLs at the bottom of the page.
fi: Tämän vaihtoehdon käyttöönotto näyttää listan tulostinystävällisistä verkko-osoitteista sivun alareunassa.

en: Access images via local file access
fi: Lue tiedostoja paikallisesta järjestelmästä

en: Enabling this option will make the tool use local file access for image files. This option is not recommended to use in conjunction with modules like imagecache which generate the image after it's first accessed. However, it may be necessary in low-end hosting services where the web server is not allowed to open URLs and the user can't modify that configuration setting.
fi: Ota käyttöön tämä vaihtoehto käyttääksesi paikallisia kuvatiedostoja. Tämä vaihtoehto ei ole suositeltava jos käytössäsi on moduuleita kuten imagecache joka luo kuvan kun sitä ensimmäisen kerran tarkastellaan. Kuitenkin tämä voi olla tarpeen joissakin hostauspalveluissa joissa verkkopalvelimen ei ole sallittua avata verkko-osoitteita ja käyttäjä ei voi muokata kyseistä konfigurointiasetusta.

en: Printer, email and PDF versions
fi: Tulostin, sähköposti ja PDF versiot

en: Send by email
fi: Lähetä sähköpostilla

en: Provides the capability to send the web page by email
fi: Mahdollistaa www-sivun lähettämisen sähköpostilla.

en: Provides the ability to send pages by email and the links to them in the original pages.
fi: Tarjoaa mahdollisuuden lähettää sivuja sähköpostilla ja linkittää niitä alkuperäisiin sivuihin.

en: Overrides the built-in hourly threshold limits when sending emails. This permission should only be granted to trusted users, due to it's potential in enabling the use of your site as a source of email spam.
fi: Ohittaa sisäänrakennetun tuntipohjaisen rajoituksen sähköposteja lähetettäessä. Tämä oikeus tulee antaa vain luotettaville käyttäjille, koska toimintoa on mahdollisuus käyttää roskapostin lähettämiseen.

en: Configure the settings of the send by email functionality.
fi: Muokkaa sähköpostinlähetys asetuksia.

en: Please configure it in the !url.
fi: Ole hyvä ja konfiguroi se osoitteessa !url

en: Configure the settings of the PDF generation functionality.
fi: Muokkaa PDF-tiedoston muodostamisasetuksia.

en: Enable custom link text
fi: Ota käyttöön kustomoitu linkkiteksti

en: Web: Show link
fi: Web: Näytä linkki

en: Whether to show the printer-friendly version link.
fi: Näytetäänkö tulostinystävällisen version linkki.

en: Whether to show the printer-friendly version link in individual comments.
fi: Näytetäänkö tulostinystävällisen version linkki yksittäisessä kommentissa.

en: Whether to show the URL list.
fi: Näytetäänkö sivulista tulostinystävällisistä sivuista.

en: Counter of accesses to the printer-friendly version for this node.
fi: Tämän sisällön tulostinystävällisten versioiden käyttömäärä.

en: The date of the last access to the node's printer-friendly version.
fi: Viimeisin tulostusystävällisen version käyttöpäivämäärä.

en: EPUB options
fi: EPUB asetukset

en: EPUB generation tool
fi: EPUB generointityökalu

en: This option selects the EPUB generation tool being used by this module to create the EPUB version.
fi: Tämä vaihtoehto valitsee tämän moduulin EPUB version luonnissa käytettävän EPUB generointityökalun.

en: EPUB filename
fi: EPUB tiedostonimi

en: If left empty the generated filename defaults to the node's path. Tokens may be used to build the filename (see following list). The .epub extension will be appended automatically.
fi: Mikäli tyhjä, luotu tiedostonimi vastaa solmun polkua. Korvauskuviot ovat käytettävissä tiedoston nimeä muodostettaessa (katso oheinen lista). Tiedostopääte .epub lisätään automaattisesti.

en: Text used in the link to the EPUB version.
fi: Teksti EPUB version linkkiä varten.

en: No EPUB generation tool found! Please dowload a supported PHP EPUB generation tool. Check this module's INSTALL.txt for more details.
fi: EPUB generointityökalua ei löytynyt! Ole hyvä ja lataa tuettu PHP EPUB luontityökalu. Lisätietoja saat tämän moduulin INSTALL.txt tiedostosta.

en: No EPUB tool selected
fi: EPUB työkalua ei ole valittuna

en: EPUB: Show link
fi: EPUB: Näytä linkki

en: Whether to show the EPUB version link.
fi: Näytetäänkö EPUB versiolinkki.

en: EPUB: Show link in individual comments
fi: EPUB: Näytä linkki kommenteissa

en: Whether to show the EPUB version link in individual comments.
fi: Näytetäänkö EPUB versiolinkki kommenteissa.

en: EPUB: Show Printer-friendly URLs list
fi: EPUB: Näytä lista tulostinystävällisistä sivuista

en: EPUB: Number of page accesses
fi: EPUB: Sivun käyttökertojen lukumäärä

en: Counter of accesses to the EPUB version for this node.
fi: Laskuri EPUB version käyttökerroille tässä solmussa.

en: EPUB: Last access
fi: EPUB: Viimeisin käyntikerta

en: The date of the last access to the node's EPUB version.
fi: Viimeisin päivämäärä jolloin sivuston EPUB versiota käytettiin.

en: EPUB version
fi: EPUB versio

en: Display a EPUB version of this page.
fi: Näytä EPUB versio tällä sivulla.

en: Access the EPUB version
fi: Pääsy EPUB versioon

en: View the EPUB versions and the links to them in the original pages.
fi: Näytä EPUB versiot ja linkit niihin alkuperäisillä sivuilla.

en: Most EPUBed
fi: Eniten EPUBoitu

en: Most EPUBd
fi: Eniten EPUBoitu

en: Printer, email and EPUB versions - EPUB generation library
fi: Tulostin, sähköposti ja EPUB versiot - EPUBin generointikirjasto

en: EPUB settings page
fi: EPUB asetussivu

en: The currently selected EPUB generation library (%file) is no longer accessible.
fi: Tällä hetkellä valittuna oleva EPUB generointitiedosto (%file) ei ole enää käytettävissä.

en: Printer-friendly EPUB
fi: Tulostinystävällinen EPUB

en: Configure the settings of the EPUB generation functionality.
fi: Konfiguroi EPUBin generointitoiminnallisuuden asetuksia.

en: Adds the capability to export pages as EPUB.
fi: Lisää mahdollisuuden ladata sivuja EPUB muodossa.

en: PHPePub library handler
fi: PHPePub kirjastotyökalu

en: EPUB generation library using PHPePub.
fi: EPUB generointikirjasto käyttäen PHPePubia

en: Email: Show link
fi: Sähköposti: Näytä linkki

en: Whether to show the send by email link.
fi: Näytetäänkö lähetä sähköpostilla linkki.

en: Email: Show link in individual comments
fi: Sähköposti: Näytä linkki yksittäisissä kommenteissa

en: Whether to show the send by email link in individual comments.
fi: Näytetäänkö lähetä sähköpostilla linkki yksittäisessä kommentissa.

en: Counter of accesses to the send by email form for this node.
fi: Tämän sisällön lähetä sähköpostilla käyttömäärä.

en: The date of the last access to the node's send by email form.
fi: Viimeisin lähetä sähköpostilla päivämäärä.

en: Email: Number of sent emails
fi: Sähköposti: Lähetettyjen sähköpostien määrä

en: Email: Last email sent
fi: Sähköposti: Viimeisin lähetetty sähköposti

en: The date when the node was last sent by email.
fi: Päivämäärä, jolloin sivu on viimeksi lähetetty sähköpostilla.

en: PDF: Show link
fi: PDF: Näytä linkki

en: Whether to show the PDF version link.
fi: Näytetäänkö PDF-versio linkki.

en: PDF: Show link in individual comments
fi: PDF: Näytä linkki yksittäisissä kommenteissa

en: Whether to show the PDF version link in individual comments.
fi: Näytetäänkö PDF-versio yksittäisissä kommenteissa.

en: Counter of accesses to the PDF version for this node.
fi: Tämän sisällön PDF-versioiden käyttömäärä.

en: The date of the last access to the node's PDF version.
fi: Viimeisin PDF-version käyttöpäivämäärä.

en: dompdf options
fi: dompdf asetukset

en: Only embed those font characters that are actually used.  This can generates smaller PDF files but may significantly slow down processing.
fi: Sisällytä ainoastaan todellisesti käytössäolevat fonttikirjaimet. Tämä luo pienempiä PDF tiedostoja mutta voi myös merkittävästi hidastaa prosessointia.

en: Configure the dompdf options.
fi: Säädä dompdf asetuksia.

en: dompdf library handler
fi: dompdf kirjastotyökalu

en: PDF generation library using dompdf.
fi: PDF generointikirjasto jota dompdf käyttää.

en: mPDF library handler
fi: mPDF kirjastotyökalu

en: PDF generation library using mPDF.
fi: PDF generointikirjasto jota mPDF käyttää.

en: TCPDF options
fi: TCPDF asetukset

en: Set the font family to be used. Examples: %examples.
fi: Määrittele käytettävä kirjasintyyppi. Esimerkkejä: %examples.

en: Set the font size to be used for normal text. This is the base value for the scaling applied to other text styles.
fi: Aseta normaalissa tekstissä käytettävän fontin koko. Tämä on perusarvo muiden tekstityylien skaalaamisessa.

en: Configure the TCPDF options.
fi: Säädä TCPDF asetuksia.

en: TCPDF library handler
fi: TCPDF kirjastotyökalu

en: PDF generation library using TCPDF.
fi: PDF generointikirjasto jota TCPDF käyttää.

en: Configure the wkhtmltopdf options.
fi: Säädä wkhtmltopdf asetuksia

en: wkhtmltopdf library handler
fi: wkhtmltopdf kirjastotyökalu

en: PDF generation library using wkhtmltopdf.
fi: PDF generointikirjasto jota wkhtmltopdf käyttää.

en: Link location
fi: Linkin sijainti

en: Display link in teaser
fi: Näytä linkki tiivistelmässä

en: Setting this option will add a link on pages created by Drupal or the enabled modules.
fi: Tämä asetus lisää linkin Drupalin luomille sivuille käytössäolevissa moduuleissa.

en: Configure the print module links.
fi: Säädä tulostusmoduulin linkkejä.

en: Printer-friendly pages UI
fi: Tulostinystävällisten sivujen käyttöliittymä

en: Manages the printer-friendly versions link display conditions.
fi: Säätää tulostinystävällisten versioiden linkkien näyttöasetuksia.
