Printer, email and PDF versions (7.x-2.0) - en to pl translation catalogue (90 entries)

en: Show on every page except the listed pages.
pl: Pokaż na wszystkich stronach z wyjątkiem wypisanych.

en: Show on only the listed pages.
pl: Pokaż tylko na wypisanych stronach.

en: Links
pl: Odnośniki

en: Options
pl: Opcje

en: Printer-friendly version
pl: Wersja do wydruku

en: Active
pl: Aktywne

en: Block
pl: Blok

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
pl: Wyświetlaj, jeśli poniższy kod PHP zwraca prawdę - <code>TRUE</code> (tryb PHP, tylko dla ekspertów).

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pl: Adres każdej strony wprowadza się w osobnej linii, podając ścieżki w formacie Drupala. Znak "*" zastępuje dowolną ilość innych znaków. Przykłady ścieżek: <em>%blog</em> dla strony z blogami i <em>%blog-wildcard</em> dla wszystkich pojedynczych blogów użytkowników. %front oznacza stronę główną.

en: Replacement patterns
pl: Wzorce podstawiania

en: Font size
pl: Rozmiar czcionki

en: Link style
pl: Styl odnośnika

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
pl: Jeśli wybrano tryb PHP, kod należy umieścić wewnątrz znaków %php. Warto wiedzieć, że uruchamianie niepoprawnie napisanego kodu PHP może spowodować całkowitą awarię witryny.

en: Text only
pl: Tylko tekst

en: Font family
pl: Czcionka

en: Links area
pl: Obszar odnośników

en: Content corner
pl: Narożnik zawartości

en: Advanced link options
pl: Zaawansowane opcje odnośników

en: Icon only
pl: Tylko ikona

en: Icon and Text
pl: Ikona i tekst

en: Select the visual style of the link.
pl: Wybierz styl wyglądu odnośnika.

en: Link class
pl: Klasa odnośnika

en: This can be used by themers to change the link style or by jQuery modules to open in a new window (e.g. greybox or thickbox). Multiple classes can be specified, separated by spaces.
pl: Ta opcja może być użyta przez twórców skórek do zmiany stylu odnośnika lub przez moduły jQuery do otwierania nowego okna (np. greybox lub thickbox). Można zdefiniować wiele klas, oddzielając każdą nazwę znakiem spacji.

en: Show link in system (non-content) pages
pl: Pokaż odnośnik na stronach systemowych

en: No link
pl: Bez odnośnika

en: Link options
pl: Opcje odnośnika

en: Custom link text
pl: Własny tekst odnośnika

en: Use URL alias instead of node ID
pl: Używaj aliasu URL zamiast ID węzła

en: Enabling this will create the link using the URL alias instead of the node ID.
pl: Aktywacja tej opcji utworzy odnośnik za pomocą aliasu URL zamiast ID strony.

en: Link in book hierarchy nodes
pl: Odnośnik na stronach z hierarchią książkową

en: Current page and sub-pages
pl: Bieżąca strona i jej podstrony

en: Current page only
pl: Tylko bieżąca strona

en: Show link
pl: Pokaż odnośnik

en: Show link in individual comments
pl: Pokaż odnośnik w poszczególnych komentarzach

en: Show Printer-friendly URLs list
pl: Pokaż listę odnośników przyjaznych drukowaniu

en: CAUTION: TCPDF embeds the complete font in the generated PDF. If you're not using Unicode, then helvetica or times are safe choices that will keep the PDF small. Unicode fonts can increase the size of the PDF to the 1MB region.
pl: UWAGA: TCPDF umieszcza kompletną czcionkę w generowanym dokumencie. Jeśli używasz Unicode, to helvetica lub times są bezpiecznym rozwiązaniem i zapewnią niewielkie rozmiary generowanych dokumentów PDF. Czcionki Unicode mogą powiększyć rozmiar PDF-a nawet do 1MB.

en: wkhtmltopdf options
pl: Opcje wkhtmltopdf

en: Font size must be at least 1.
pl: Wielkość czcionki musi być większa od 1.

en: Page !n of !total
pl: Strona !n z !total

en: (wkhtmltopdf only) Set any additional options to be passed to the wkhtmltopdf executable. Tokens may be used in these options (see list below).
pl: (Tylko wkhtmltopdf) Ustaw dodatkowe opcje, które zostaną przekazane do skryptu wykonawczego wkhtmltopdf. Można używać tokenów (lista poniżej).

en: Enabling this will display the link in teaser mode.
pl: Włączenie tej opcji wyświetli odnoścnik w trybie skrótu.

en: Use dompdf's Unicode Mode
pl: Użyj trybu Unicode biblioteki dompdf

en: If enabled, dompdf's Unicode mode is used. If not, the module will attempt to convert some non-ASCII chars to ISO-8859-1.
pl: Aktywowanie tej opcji powoduje używanie trybu Unicode modułu dompdf. Jeżeli opcja jest wyłączona, moduł będzie próbował konwertować niektóre znaki spoza kodu ASCII do ISO-8859-1.

en: File not found
pl: Nie znaleziono pliku

en: wkhtmltopdf library
pl: Biblioteka wkhtmltopdf

en: Non-executable permissions
pl: Niewykonywalne uprawnienia

en: You must modify the permissions of the wkhtmltopdf file (%file) to make it executable.
pl: Musisz zmienić uprawnienia pliku wkhtmltopdf (%file), aby uczynić go wykonywalnym.

en: Node-specific configuration
pl: Konfiguracja specyficzna dla węzła

en: Enable access to the per-node settings.
pl: Włączenie dostępu do ustawień dla poszczególnej zawartości.

en: Enable font subsetting
pl: Włącz podzbiory dla czcionki

en: Printer-friendly URLs list in system pages
pl: Lista adresów URL do wersji przyjaznej drukowaniu na stronach systemowych.

en: Enabling this option will display a list of printer-friendly destination URLs at the bottom of the page.
pl: Włączenie tej opcji powoduje wyświetlenie listy adresów URL do wersji przyjaznej drukowaniu u dołu strony.

en: Access images via local file access
pl: Dostęp do obrazów poprzez dostęp do lokalnych plików

en: Enabling this option will make the tool use local file access for image files. This option is not recommended to use in conjunction with modules like imagecache which generate the image after it's first accessed. However, it may be necessary in low-end hosting services where the web server is not allowed to open URLs and the user can't modify that configuration setting.
pl: Włączenie tej opcji powoduje użycie mechanizmu dostępu do plików lokalnych dla plików obrazów. Ta opcja nie jest zalecana przy użyciu modułów takich jak imagecache, które generują obraz po pierwszym do niego dostępie. Chociaż, opcja ta może być konieczna w niskobudżetowych usługach hostingowych, w których serwer strony nie pozwala otwierać adresów URL a użytkownik nie może modyfikować ustawień konfiguracji.

en: Printer, email and PDF versions
pl: Wersje do druku, email oraz PDF

en: Please configure it in the !url.
pl: Konfigurację przeprowadź na !url.

en: Enable custom link text
pl: Włącz własny tekst odnośnika

en: Whether to show the URL list.
pl: Czy pokazać listę adresów URL.

en: EPUB options
pl: Opcje EPUB

en: EPUB generation tool
pl: Narzędzie do generowanie EPUBów

en: EPUB filename
pl: Nazwa pliku EPUB

en: No EPUB tool selected
pl: Nie wybrano narzędzia EPUB

en: EPUB: Show link
pl: EPUB: Pokaż odnośnik

en: EPUB: Last access
pl: EPUB: Ostatni dostęp

en: EPUB version
pl: Wersja EPUB

en: Display a EPUB version of this page.
pl: Wyświetl wersję EPUB tej strony.

en: Access the EPUB version
pl: Dostęp do wersji EPUB

en: Most EPUBed
pl: Najczęściej EPUBowane

en: Most EPUBd
pl: Najczęściej EPUBowane

en: EPUB settings page
pl: Strona ustawień EPUB

en: Printer-friendly EPUB
pl: Wersja do wydruku EPUB

en: PHPePub library handler
pl: Obsługa biblioteki PHPePub

en: dompdf options
pl: opcje dompdf

en: Configure the dompdf options.
pl: Konfiguracja opcji dompdf.

en: dompdf library handler
pl: Obsługa biblioteki dompdf

en: PDF generation library using dompdf.
pl: Biblioteka do generowania PDFów używająca dompdf.

en: mPDF library handler
pl: Obsługa biblioteki mPDF

en: PDF generation library using mPDF.
pl: Biblioteka do generowania PDFów używająca mPDF.

en: TCPDF options
pl: Opcje TCPDF

en: Configure the TCPDF options.
pl: Konfiguracja opcji TCPDF

en: TCPDF library handler
pl: Obsługa biblioteki TCPDF

en: PDF generation library using TCPDF.
pl: Biblioteka do generowania PDFów używająca TCPDF.

en: Configure the wkhtmltopdf options.
pl: Konfiguracja opcji wkhtmltopdf.

en: wkhtmltopdf library handler
pl: Obsługa biblioteki wkhtmltopdf

en: Link location
pl: Lokalizacja odnośnika

en: Display link in teaser
pl: Wyświetl odnośnik w skrócie

en: Configure the print module links.
pl: Konfiguracja odnośników modułu print.

en: Printer-friendly pages UI
pl: Interfejs wersji do druku

en: Help area
pl: Obszar pomocy

en: Unable to generate PDF file.
pl: Nie udało się wygenerować pliku PDF.
