Printer, email and PDF versions (7.x-2.5) - en to nn translation catalogue (19 entries)

en: Show on every page except the listed pages.
nn: Vis på alle sider utanom på desse sidene.

en: Show on only the listed pages.
nn: Vis bare på desse sidene.

en: Content
nn: Innhald

en: Subject
nn: Emne

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Message
nn: Melding

en: Link
nn: Lenke

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Printer-friendly version
nn: Sjå utskriftsvenleg utgåve

en: Active
nn: Aktiv

en: Block
nn: Blokk

en: Recipients
nn: Mottakarar

en: Hourly threshold
nn: Terskel per time

en: Your name
nn: Namnet ditt

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
nn: Visast om fylgjande PHP-kode returnerar <code>TRUE</code> (PHP-mode, bare for ekspertar).

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
nn: Skriv inn eit sidenamn på kvar linje som Drualsti. Tegnet '*' tyder ein joker (kan vera kva som helst). Eit døme er %blog for bloggsidene og %blog-wildcard for kvar brukar sin blogg. %front er framsida.

en: Site information
nn: Opplysningar om nettstaden

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
nn: Om PHP-modus er valt, skriv PHP-kode mellom %php. Merk at eksekvering av feil PHP-kode kan øydeleggja Drupal nettstaden.

en: Print
nn: Skriv ut
