Private (7.x-2.0) - en to da translation catalogue (11 entries)

en: Content
da: Indhold

en: Private
da: Privat

en: Allows users to mark content as private, and hide that content from visitors.
da: Brugere kan markere indhold som privat og skjule det for andre brugere.

en: Access control
da: Adgangsbegrænsning

en: Privacy
da: Privatliv

en: Whether or not the node is private.
da: Hvorvidt indholdselementet er privat.

en: When checked, only users with proper access permissions will be able to see this post.
da: Kun brugere med de rette tilladelser vil kunne se dette indlæg.

en: Disabled (always public)
da: Deaktiveret (altid offentligt)

en: Enabled (public by default)
da: Aktiveret (offentligt som standard)

en: Enabled (private by default)
da: Aktiveret (privat som standard)

en: Hidden (always private)
da: Skjult (altid privat)
