Private files download permission (7.x-2.5) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Remove
pt: Remover

en: Access control
pt: Controle de acesso

en: Yes
pt: Sim

en: Edit
pt: Editar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Path
pt: Caminho

en: anonymous user
pt: usuário anônimo

en: Directory path
pt: Caminho do diretório

en: Save preferences
pt: Salvar preferências
